Nawigacja
Strona Główna
Historia
Wydarzenia
Linki
Forum
Artykuły
Galeria
Kraksy :)
Nasi modelarze
Kontakt
Szukaj
Pogoda
Ostatnio widziani
robloz01:38:55
AQUARIUS03:46:17
India05:29:46
SlavikS07:15:01
krzysiek11 1 day
lopez 16 1 day
juras 3 days
pasik 4 days
Lyzin5 1 week
pawel 2 weeks
Ostatnie artykuły
Modelarskie ABC
Budowa Piper J-3 Cub
Ciąg statyczny
Dobór śmigła
Charakterystyka aero...
Modelarnia
ESA Płock
ACES Płock
Aeroklub Płock
OL-PEN Model
aviatv.pl
RCradom.pl
SKM Bobrowniki
SKM RC Turlej
KMS Kielce

Warsztaty Latwacowe AZM w Grzybowie

W piątek AZM i Stowarzyszenie Ziarno wspólnie przeprowadziły warsztaty latawcowe. Skorzystaliśmy ze świetlicy w niezwykłym ośrodku stowarzyszenia w Grzybowie. Mocna grupa podopiecznych z półkoloni przez kilka pracowitych godzin budowała pod okiem instruktora profesjonalne latawce. Była krótka prezentacja a potem mierzenie, cięcie i klejenie. Na koniec wspólne loty na łące-wiatr był po naszej stronie! Dzieciaki spisały się na medal-wszystkie latawce wzbiły się w powietrze. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne certyfikaty i upominki od Aeroklubu.
Kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski F4H-P rozegrane

Organizatorem już czwartych w cyklu Pucharu Polski zawodów makiet zdalnie sterowanych w klasie F4H-P był Klub Modelarstwa Sportowego w Kielcach. Zawody odbyły się w ostatnią sobotę, tj. 20 sierpnia 2022 r. na lotnisku modelarskim KMS Kielce w Kowali. Na starcie stanęło 8 zawodników.
Pogoda dopisała. Rozegrano trzy kolejki lotów.
Poniżej tabela wyników i fotka szczęśliwych zwycięzców.


Fotografie dzięki uprzejmości Staszka Szczęśniaka.
Zwycięzcom gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za zorganizowanie zawodów!
Więcej o zawodach na stronie Link


Marek Dąbrowski po raz kolejny Mistrzem Polski w klasie F4C

W ubiegły weekend w Chrcynnie rozegrano Mistrzostwa Polski latających makiet samolotów w klasach FAI - F4C, F4H i F4G - XI Memoriał im. Marka Szufy, zorganizowane przez Sekcję Modelarską Aeroklubu Warszawskiego. Na starcie nie zabrakło zawodnika naszego Aeroklubu Marka Dąbrowskiego, który wystartował w klasie F4C modelem Texana.

Marek zajął pierwsze miejsce na podium, po raz kolejny sięgając po tytuł Mistrza Polski w klasie F4C.Markowi gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów!


VI Edycja zlotu Warbirds - Bobrowniki

VIII Bitwa ACES i XII Bitwa ESA o Płock rozegrane

W ostatni weekend na naszym lotnisku odbyły się organizowane cyklicznie od kliku lat dwudniowe zawody aircombatu - VIII Bitwa ACES o Płock zaliczana do klasyfikacji miedzynarodowego rankingu EUROCUP oraz XII Bitwa ESA o Płock zaliczana do klasyfikacji Pucharu Polski. Tym razem pogoda dopisała. Dwa słoneczne dni z bardzo lekkim zefirkiem były idealne do rozegrania zawodów i weekendowego relaksu w gronie kolegów na wieczornym ognisku.
Sobota - VII Bitwa ACES o Płock

W zawodach ACES wzięło udział 12 zawodników, w tym jeden zawodnik z Estonii - Gienadij Gusiew, który już drugi raz brał udział w organizowanych przez nas zawodach w cyklu zawodów międzynarodowych w formule EUROCUP. Wygląda na to, że podoba mu się w naszym mieście, bo tym razem przyjechał z żoną, która w przerwach między walkami opowiadała nam dużo ciekawych rzeczy o zawodach rozgrywanych w Estonii ;) W bitwach WWII walczyło 12 zawodników, w WWI 6. Płockiego nieba bronił Marcin. Zawody zakończyliśmy wręczając zawodnikom pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom dyplomy i statuetki oraz vouchery do wykorzystania w sklepie modelarskim Ol-Pen Model.

Podium WWI: (od lewej) II- Damian Szukiel, I-Tomasz Betka, III-Wojciech Krajnik


Podium WWII: (od lewej) III-Genadij Gusiew, I-Damian Śliwa, II-Damian Szukiel
Niedziela - XII Bitwa ESA o Płock

W zawodach ESA wzięło udział 15 zawodników - 14 latało w bitwach WWII, 11 w walkach WWI. Niestety nasza eskadra ESA powoli się wykrusza. Płockiego nieba bronił jedynie Marcin wspierany dzielnie przez Jasia - naszego etatowego czołgistę ostrzeliwującego dwupłaty atakujące cele naziemne. W 7 walkach WWII taśma była cięta 62 razy, w tym 6 cięć w finale. Niemniej zacięte i spektakularne były walki WWI. W 7 walkach zawodnicy cięli taśmę 60 razy i zniszczyli 27 celów naziemnych. W walce finałowej zawodnicy zaliczyli 16 cięć taśmy i 6 słupków. Wszystkie cele naziemne w finale zgarnął Michał Drozd. Zawody oficjalnie zakończyliśmy wręczeniem zawodnikom pamiątkowych dyplomów, a zwycięzcom, dyplomów i statuetek wykonanych specjalnie na tę okazję oraz voucherów do wykorzystania w sklepie modelarskim Ol-Pen Model. W tym roku w konkurencji WWII na 3 miejscu podium stanęło dwóch zawodników, którzy zdobyli identyczną ilość punktów. Również w tym roku Marcin przygotował specjalne dyplomy dla pechowców, którym zawody "nie poszły". Okolicznościowym dyplomem czołgisty za obronę płockiej ziemi został uhonorowany Jaś.


Podium WWI: (od lewej) II-Jacek Owczarczak, I-Michał Drozd, III-Robert Jaroszek


Podium WWII: (od lewej) II-Marcin Lipiński, I-Jacek Owczarczak, III-Tomasz Betka, Andrzej Stasiak

Gratulujemy zwycięzcom. Szczególne gratulacje należą się naszemu klubowemu koledze za uratowania honoru eskadry i skuteczną walkę z "Jastrzębiami" :)

Dziękujemy Piotrowi za pełnienie funkcji sędziego głównego, sponsorom - firmom Petrotel, Agpress oraz Ol-Pen Model za wsparcie finansowe oraz wszystkim zawodnikom za świetną koleżeńską i sportową atmosferę. Miło było Was kolejny raz w Płocku widzieć!

Galerie fotek z zawodów:
SlavikS ACES: Link
SlavikS ESA: Link
Stawoj ACES/ESA: Link
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 199
Najnowszy użytkownik: nowiesz
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

20.05.2024 07:50
Galeria Prima sort !!! Dzięki Wojtek.

19.05.2024 22:00
Aż miło popatrzeć .

19.05.2024 20:35

24.12.2023 10:48
Również życzę Wam Wszystkiego Najlepszego

23.12.2023 18:00
Zdrowych, Spokojnych i Normalnych Świąt chłopaki

27.11.2023 19:12
Może i jest ale każdy się do niej przyzwyczaił Smile Przepisanie tego np na WP wymaga sporo wkładu pracy i czasu. Ja go aktualnie nie mam. Dyskusja za długa na shoutbox Smile

27.11.2023 10:12
Dla mnie tak samo Smile ale przyda się coś świeższego.

24.11.2023 09:09
Można by zmienić, ale niech się wypowiedzą znający temat. Dla mnie to czarna magia. co ?

23.11.2023 21:04
czy myśleliście kiedyś aby zrobić nowoczesną stronę rcplock ? Forma w której jest teraz jest mega przestarzała

29.10.2023 10:45
Ktoś się wybiera na lotnisko ? Ładna pogoda Smile

statystyka